Błogosławieństwo lektorów

28.03.2015 Administrator

Sobotnie przedpołudnie w bazylice jeleniogórskiej obfitowało w wiele emocji związanych błogosławieństwem do pełnienie funkcji lektora kandydatów pięciu parafii Jeleniej Góry i Czernicy.

Eucharystii przewodniczył ks. Dziekan Bogdan Żygadło, który wraz z księżmi: ks. Grzegorzem Niwczykiem, ks. Józefem Stecem, ks. Markiem Sucheckim, ks. Łukaszem Frątczakiem, ks. Damianem Ziembikiewiczem oraz ks. Łukaszem Misiak, odpowiedzialnym za przeprowadzenie kursu lektorskiego, modlili się w intencji młodych chłopców, którzy pragnęli zostać głosicielami słowa Bożego.  

Podczas homilii ks. Dziekan ukazywał piękno powołania Boga do bycia Jego ustami w kościele, które będą wypowiadały od momentu błogosławieństwa słowo samego Boga skierowane do każdego człowieka. Kaznodzieja ukazywał, że bycie lektorem to z jednej strony podziw wśród rówieśników, ale z drugiej moment wyśmiania i kpiny. Siła każdego człowieka, w tym lektora, tkwi w czystym sercu, które doznaje Bożego miłosierdzia. Wsparcie na co dzień lektorzy otrzymują od swoich Rodziców i przyjaciół, którzy stają przy nich. Ks. Dziekan podziękował Rodzicom za to, ze ich synowie mogli doznać tej łaski Pana Boga, jak również wskazał pewnego rodzaju zobowiązanie do bycia świadectwem dla swoich dzieci. 

Po zakończonej homilii ks. Dziekan odmówił błogosławieństwo nad kandydatami i każdemu nałożył krzyż lektorski, który od tego momentu staje się znakiem rozpoznawalnym każdego lektora diecezji legnickiej. 

Na zakończenie liturgii przedstawiciele Rodziców złożyli serdeczne podziękowanie wobec ks. Dziekana za pobłogosławienie synów do pełnienia funkcji lektorów, ks. Łukaszowi Misiakowi za przygotowanie i koordynację całego kursu lektorskiego dwóch jeleniogórskich dekanatów oraz wobec wszystkich księży za ich posługę w każdej parafii skierowaną ku Służbie Liturgicznej.

Nowymi lektorami zostali:

Parafia św. Wojciecha

 1. Łukasz Wasilewski
 2. Paweł Wasilewski
 3. Jędrzej Perdek
 4. Sebastian Wróblewski
 5. Michał Sośnicki
 6. Łukasz Niestrój
 7. Adrian Mółka
 8. Grzegorz Mółka

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia

 1. Paweł Jelonek

Parafia Św. Michała, Archanioła w Czernicy

 1. Michał Malitowicz

Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu

 1. Dominik Lisiak
 2. Szymon Dworzyński

Parafia św. Erazma i Pankracego

 1. Krystian Bogdański
 2. Mateusz Durka
 3. Marcin Żabierek

Źródło i galeria zdjęć: http://bazylika.jgora.pl/79-wydarzenia-biezace/357-blogoslawienstwo-lektorow