??Taki duży, taki mały, może świętym być...?

Środa, 05 listopada 2014r. Administrator

W czwartek 30 pa?dziernika 2014 roku odbył się w naszej parafii po raz pierwszy Bal Wszystkich Świętych z udziałem dzieci ze szkół podstawowych.

Zabawa rozpoczęła się Mszą o godzinie 18. Wszystkie dzieci uczestniczyły we Mszy w strojach świętych. Naszą parafię odwiedził nawet sam Papież!  Ksiądz Marek w czasie kazania przypomniał nam, że świętość dotyczy każdego z nas, a nie tylko wybranych.

Po zakończonej Mszy dzieci udały się w poszukiwaniu miejsca, w którym przebywają święci – czyli nieba. Bramy do tego pięknego miejsca strzegł św. Piotr  – pierwszy Papież, który po krótkiej rozmowie z naszymi świętymi otworzył drzwi do "Nieba". Wszyscy święci przynieśli ze sobą rysunki na konkurs na najładniejszy plakat świętego. Dzieci były zauroczone miejscem, w którym się znalazły. Wokół nich było pełno niebieskich chmurek, świecące lampki i dużo balonów. Na początek św. Piotr wraz ze swoimi pomocnikami – Aniołkami, poprowadził kilka tanecznych  zabaw. Następnie odbył się konkurs na najładniejszy strój. Wszyscy po kolei prezentowali swój ubiór i opowiadali kilka słów o swojej świętej postaci. Wśród nich byli: św. Jan Paweł II, św. Józef, św. Faustyna i wielu innych. Wszyscy zostali zwycięzcami konkursu i otrzymali pyszne słodkości. Rodzice w tym czasie udali się do sali obok, w której ksiądz Łukasz powiedział krótką konferencję o Halloween.  Po konkursie znów przyszedł czas na śpiew i taniec, a nawet na sprawdzenie umiejętności sportowych. Święci musieli zmierzyć się w rywalizacji skacząc na dmuchanych piłkach. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem. Nagle w "Niebie" pojawił się niespodziewany gość – ksiądz Proboszcz przebrany za św. Franciszka z Asyżu, który obdarował wszystkich świętych pysznymi lizakami i poprowadził bardzo wesołą zabawę. Na koniec księża rozdali wszystkim smakowite pączki. Święci rozeszli się do domów z wyśmienitymi humorami, nie mogąc doczekać się już przyszłorocznego Balu Wszystkich Świętych.

Galeria zdjęć: https://www.flickr.com/photos/parafiawojciech/sets/72157649134986401/

Tekst i zdjęcia: Sylwana Rzepka

← Powrót